Nevýhody soukromých půjček

Nic není dokonalé, a proto ani soukromé půjčky nejsou výjimkou. Zdroj nevýhod se skrývá především ve snadné zneužitelnosti půjček. Jelikož se může stát věřitelem úplně každý, není zde žádná bariéra vstupu pro podvodníky. Stačí si vytvořit podvodný telefon, email nebo webové stránky a podvod může začít.

Poplatky předem

Žádný seriózní věřitel po vás nebude chtít poplatek předem. Žádný manipulační nebo jiný poplatek neexistuje. Jde o pouhé výmysly podvodníků, kteří se snaží okrást lidi na poplatcích předem, tedy žádná půjčka se nakonec ani nekoná.

Složitá smlouva

Další velký fígl podvodníků. Není nic jednoduššího než si nechat vytvořit dokonalou smlouvu na míru, kde se mimochodem píše o skrytých poplatcích nebo přehnaných úrocích. Vy jako nezaujatá osoba, která se v právních slovních říčkách nevyzná, lehce podlehnete a smlouvu podepíšete. Úplně nejjistější cestou je sepsat smlouvu o půjčce, ve které se nenachází nic, kam by se mohl zakomponovat skrytý poplatek. Každá strana obdrží notářsky ověřenou kopii této smlouvy a dál nemusíte nic řešit.

Neúplné informace

Před každou půjčkou se s věřitelem dohodněte na všech podstatných věcech a ty zakomponujte do smlouvy. Pouze věci uvedené ve smlouvě vám mohou později u soudu zachránit krk. Pokud bude věřitel podávat neúplné informace nebo naopak považovat určité věci za samozřejmost, nenechte se zmást. Žádná ústní dohoda vám v případě problémů u soudu nepomůže.

Reklama
Další články
Další informace
  • Seznam nebankovních společností, které poskytují půjčky online a ihned.
  • Velmi výhodné jsou také nové sms půjčky, které se zaměřují především na snadnost a rychlost získání půjčky.
  • Máte záznam v registru dlužníků? Potom využijte půjčky ihned bez registru online a do pár hodin.
  • Potřebujete dostat individuální podmínky pro vaši půjčku. Aukce půjček pro vás budou ideální příležitostí.